Picbear logo Browse Instagram content with Picbear

#bookmarks

Posts tagged as #bookmarks on Instagram

370.588 Posts

HOGWARTS HOUSES BOOKMARKS! -- -- 💸 Rp. 20.000 / set 💸 Rp. 6.000 / piece 🔜 Available on Tuesday, 21/08!
¡Feliz domingo! 💓 ¿Cuál es vuestra casa de Hogwarts? 😍 Vale, yo, os tengo que decir que tuve una crisis o algo parecido 😂 os cuento, antes me sentía Ravenclaw💙 porque leía los libros y me identificaba más con Ravenclaw, pero cuando descubrí @pottermore (en 2016 creo) hice el test y me dijo que era Slytherin 🐍. Al principio me negué y me sentí confundida 🙅 porque me había sentido muy satisfecha con la que yo creía que era mi casa, pero si pottermore decía que era Slytherin tal vez lo era, lo fui asimilando y a lo mejor tenían razón 🙈 pasando el tiempo me acostumbre y adoré esa casa cuando leí #harrypotteryellegadomaldito (los que lo leísteis entenderéis) así es como me sentí más Slytherin 😸y esa es mi historia 😚 #book #books #bookstagram #bookmarks #bookshelf #bookhaolic #bookhaolic #bookphotography #booknerd #booklover #bookworm #harrypotterbloomsbury #harrypotterylacamarasecreta #harrypotteranthechamberofsecrets #varitaharrypotter #slytherin
Beautiful photo taken by @chertheloveofbooks 😍 💫 Please tag your photos with #thereaderslounge for a chance to be featured! 📚 "Love 😊 💖 Follow me @book_addict_insta for more 💗 ❤ Update new pictures everyday! ➖ 📌 Tag someone to make their day better. ❤️ Double Tap & Tag your Friends Below⤵ #readingchair #readingspot #readingrocks #booknerdigans #booksy #instaread #bookaddict #booklover #bookporn #bookwormintraining #bookwormmode #readingforfun #instabook #booksandcupcakes #bookaholic #reading #readingday #bookmarks #bookswag #booksforsale #bookslove #bookwormsfeature #readingtime #readingclub #readingslump #bookwormboutique #bookclub #bookwormforlife #bookshopping
Книгава вреди секој да ја причита. Една од моите омилени. 📚 Никаде без ќерка ми е книга за бескрајната мајчинска љубов и издржливост, но и за муслиманскиот фанатизам, како и за сударот помеѓу западната култура и културата на исламските државни уредувања.
Her peaceful place 😍
Сега е единствената наследничка на домот со огромен имот во Франција. Една стара тетка со песни ја води во потрага по мистериозната Софија, чија трагична љубов го сменила курсот на семејната историја. Додека ги открива семејните тајни, се впушта во лично патешествие низ времето, согледувајќи дека замокот може да и ги даде одговорите за нејзиното минато и конечно да ја отклучи иднината.
Но кога Ана една вечер набљудува низ прозорецот како и обично, и здогледува нешто што не треба да го види, нејзиниот свет почнува да се руши – и шокантни тајни излегуваат на виделина. Што е реално? Што е замислено благодарение на тешките апчиња што ги пие за нејзината состојба? Кој е во опасност? Кој ја има контролата? Во овој нездраво неизвесен трилер, ништо и никој не е тоа што се чини дека е. .
When taking a break from reading, how do you mark your spot? #handmade #bookmarks #handmadebookmark #booklove #dogears #read #bookmark #watercolor #painting #careofbooks #books
Мое омилено место 😍 .
Книгите не водат низ еден друг поубав свет 📚🌞😍
Тате Солт ја избрал секоја од нас уште како бебе, нè довел од различни краишта на Земјината топка, нè посвоил и ни обезбедил заштита. И со задоволство зборуваше дека секоја од нас е посебна, поинаква...ние бевме неговите девојки. Нè нарекол Седумте сестри, по неговото омилено соѕвездие. Маја беше прва и најстара.
Кралски интриги и неочекувана љубов во медитеранскиот рај. Кога се во прашање жените, принцот Бенет секогаш уживал во предизвикот. Тој ја запознава тивката и убава леди Хана и не може да се смири се додека не ја освои.
Замислете дека сопругот ви напишал писмо, писмо кое треба да се отвори по неговата смрт. Исто така замислете дека писмото ја содржи неговата најдлабока, најмрачна тајна – нешто што има потенцијал да ги уништи животите на повеќе луѓе, не само вашиот совршен живот кој го имате изградено заедно. Потоа замислете дека сосема случајно го наоѓате заталканото писмо додека вашиот сопруг сè уште е многу… жив.
Секој родителски инстинкт кој Енди го има му вели да си го заштити детето. Џејкоб ги уверува своите родители дека е невин и Енди му верува. Енди мора да му верува. Тој му е татко. Но како што на површина почнуваат да излегуваат осудувачки факти и шокантни откритија, така бракот на Енди почнува да се распаѓа, а судењето да станува сè пожестоко и Енди сфаќа колку малку знае еден татко за својот син. Наспроти онаа во судот, во Енди се води уште една битка: помеѓу лојалноста и правдата, помеѓу минатото кое се обидува да го скрие и иднината која не може да му ја обезбеди на својот син единец.
Amazing photo taken by @kzmbooks 😍 💫 Please tag your photos with #thereaderslounge for a chance to be featured! 📚 "Nice !!! 💖 Follow me @book_fanclub_insta for more 💗 ❤ Update new pictures everyday! ➖ 📌 Tag someone to make their day better. ❤️ Double Tap & Tag your Friends Below⤵ #readingchair #booklover #bookaddict #readingforfun #bookwormmode #booksandcupcakes #booksofinstagram #bookstagram #readinglife #instaread #booksy #readinglove #booknerdigans #bookwormintraining #bookmarks #reading #bookclub #readingclub #bookshelf #bookwormboutique #booksale #readingbreak #bookphoto #bookstagramfeature #bookwormlife #hardcover #readingnight #bookslove #bookwormforever
Happy photo taken by @mybookishbones 😍 💫 Please tag your photos with #thereaderslounge for a chance to be featured! 📚 "perfect 👌 💖 Follow me @book_lovers_insta for more 💗 ❤ Update new pictures everyday! ➖ 📌 Tag someone to make their day better. ❤️ Double Tap & Tag your Friends Below⤵ #booklover #bookaddict #bookwormbaby #booksofinstagram #bookstagram #readingaddict #bookwormmode #bookcover #booknerdigans #booksy #readingrocks #readinglove #instabook #readingchair #bookworm #bookwormlife #bookstagrammer #readingclub #bookmarks #hardcover #readingday #bookaholic #bookwormsfeature #readingnight #bookslove #bookwormforever #reading #readingtime #bookstagramfeature
Happy photo taken by @mybookishbones 😍 💫 Please tag your photos with #thereaderslounge for a chance to be featured! 📚 "❤❤❤ 💖 Follow me @book_fans_ig for more 💗 ❤ Update new pictures everyday! ➖ 📌 Tag someone to make their day better. ❤️ Double Tap & Tag your Friends Below⤵ #booklover #readingspot #readingaddict #bookaddict #instaread #readinglife #instabook #readingchair #booknerdigans #readingforfun #bookwormbaby #bookworm_insta #bookcover #readingrocks #readingclub #bookstagrammer #bookwormlife #bookshelf #booksforsale #booksale #readingnight #hardcover #bookshopping #readingabook #bookclub #bookmarks #reading #bookswag #readingtime
DIY Cute Panda Bookmark แพนด้าคั่นหนังสือ อ่านหน้าไหนใจก็คิ้วท์⠀ ——————————⠀⠀⠀⠀⠀ ■ วิธีทำ⠀ 1. ปั้น polymer clay สีน้ำเงิน แดง และเหลืองผสมกัน⠀ 2. ผสมกับ polymer clay สีฟ้าอ่อน⠀ 3. ผสม polymer clay สีฟ้าอ่อนกับสีขาว⠀ 4. ปั้นไว้หลาย ๆ ขนาด⠀ 5. ปั้นสีดำเป็นส่วนขาและหาง⠀ 6. ใช้สีฟ้าอ่อนตกแต่งเท้า⠀ 7. ใช้สีดำปั้นเป็นส่วนแขน⠀ 8. บีบสีฟ้าอ่อนให้แบน ⠀ 9. ติดเป็นส่วนลำตัว⠀ 10. ติดแขน⠀ 11. ปั้นสีดำเป็นส่วนหู⠀ 12. ตกแต่งส่วนตาและจมูก⠀ 13. เสียบคลิปขนาดใหญ่⠀ 14. รอจนดินแห้งพร้อมใช้งาน⠀ 15. ใช้เมื่อไหร่ก็น่ารักกกกกกกก⠀ .⠀ .⠀ .⠀ #cchannel_th #cchannelth #cchannel #cchan #cchantv #diy #hobby #hobbies #hobbie #bookmark #bookmarks #bookmarker #cute #lovely #panda #ที่คั่นหนังสือ #ของขวัญ #แฮนด์เมด #น่ารัก⠀

Loading