Picbear logo Browse Instagram content with Picbear

#brcki

Posts tagged as #brcki on Instagram

40 Posts

Vo naseto studio denes bevme pocesteni so prisustvoto na Makedonskata folk zvezda Tanja Jovanovska Trajkova. Ni bese ogromna cest i zadovolstvo da razubavime Makedonski celebrity so GREEN PEEL . . . . . #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #podmladuvanje, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
Секоја жена сака да има убав тен и мазна кожа која го одразува здравјето, убавината и виталноста. GREEN PEEL® Хербален пилинг им овозможува да го постигнат тоа на природен начин. Благодарејки на оригиналниот GREEN PEEL® пилинг од билки и тревки, Др. мед. Кристин Шрамек природната козметика е позната по тоа што нуди најефикасен природен пилинг во целиот свет. Повеќе од 60 години, дерматолошки развиениот оригинален GREEN PEEL® пилинг од грижливо селектирани билки со нивните 250 активни состојки оствари огромен успех и им помогна на десетици илјади луѓе во решавање на проблемите со кожата со импресивни резултати. Методот е исклучително разновиден и може да биде поединечно прилагоден на потребите на сите видови на кожа. Тоа е соодветен третман за против стареење, хиперпигментација и за лекување на нечиста кожа, како и лузни. За разлика од многу други пилинг производи, GREEN PEEL® не содржи синтетички абразиви или хемиски супстанции што нашите клиенти посебно го вреднуваат. Кожата се обновува од внатре кон надвор по природен пат.  GREEN PEEL® Хербалниот пилинг не содржи агресивни состојки и нема киселини -
Третманот со ултра-фини игли со повеќекратни кожни пункции кои предизвикуваат одговор за заздравување на раните, создавајќи нов колаген и еластин. Овој нов колаген и еластин го подобрува квалитетот и текстурата на кожата, со што се чувствува помазна и поцврста помагајќи да се елиминираат и намалат брчките и фините линии, како и лузните што ги оставаат акните. Овој третман, исто така, помага да се поправат хируршки лузни. Секоја од илјадниците мали пункциски рани предизвикува ослободување на фактори за раст кои го иницираат процесот на заздравување на раните. Овие фактори го стимулираат ослободувањето на колаген и еластин во кожата, што е цел на секој третман за подмладување на кожата. . . . . . #problemisoakni, #greenpeelolivera, #microneedling,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #podmladuvanje, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #hijaluron, #organskakozmetika, #detox, #podmladuvanje, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
The skin care range MELA WHITE gently brightens dark areas and evens out skin tone. MELA WHITE combines its brightening effect with non-aggressive ingredients that have highly effective moisturizing and regenerating properties. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #podmladuvanje, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
24 hour care cream for sensitive, dry skin. Calms the skin, diminishes feelings of tautness leaving the skin soft and supple. The light texture with valuable ingredients absorbs quickly leaving a pleasant skin feeling. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #podmladuvanje, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
What are the benefits of Green Peel? Accelerates metabolism by significantly increasing blood circulation in the skin. The skin provides more oxygen and nutrition. It also removes toxins. It cleanses excess skin and cleanses the skin and reduces the secretion of skin fat. Helps the skin to regenerate by accelerating the production of collagen. Provides a noticeable improvement in skin color. Fine lines and wrinkles show a large decrease in size. It stretches the skin to provide a fuller and more vibrant look. This helps the skin to regenerate and get a fresh look. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #podmladuvanje, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа  #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni,  #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb,#greenpeelsuomi,#
Победете ја проблематичната кожа и негувајте ја здравата кожа со GREEN PEEL® Хербален пилинг. Докажан светски бренд кој повеќе од 60години помага во решавањето на многу кожни проблеми. Ние се грижиме за Вас!!! Стручна дерматолошка-козметичка помош. Бидете здрави, убави и задоволни со себе! Закажете бесплатна консултација на тел:077/903-163 или во инбокс. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #podmladuvanje, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
Природниот, оригинален GREEN PEEL® HERBAL PEELING е успех во светот повеќе од 60 години. -3 дерматолошки развиени методи на третман за успешно решавање на проблеми. Нова кожа за 5 дена Пред повеќе од 60 години, Кристин Шраммек обезбеди основа за оригиналниот GREEN PEEL® Хербален пилинг третман, кој им помага на луѓето со различни проблеми со кожата за да добиете чиста, здрава и мазна кожа. Основата е мешавина од осум посебно избрани билки кои содржат ензими, минерали и витамини, кои се масираат во кожата. Третманот на билен пилинг беше физички развиен и проширен од нејзината ќерка, дерматологот Dr. med. Christine Schrammek-Drusio, и денес е применет од страна на естетичари и доктори низ целиот свет. Променливите количини на билни растителни мешавини овозможуваат GREEN PEEL® Herbal Peeling Treatment да се прилагоди на индивидуалните услови на кожата и личните цели за третманот. Оригиналниот GREEN PEEL® Хербален пилинг третман е исклучиво понуден од сертифицирани естетичари и лекари. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #dermaterapija, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera
Разбудете ја кожата и активирајте процеси на природна регенерација и забавете го стареењето!! Најбз и најлесен начин за совршена кожа без брчки, лузни и други недостатоци! **Phi lon- Не-хируршки третман за подигнување и подмладување на очните капаци, вишок кожа на лице и врат. Моментално видливи резултати во однос на кратење и затегнување на кожата. Phi Ion е третман на затегнување на кожата, прави лифтинг и обнова на кожата и има подмладувачки ефект. Се работи на принцип на користење на јонска плазма. Револуционарен метод за постигнување резултати кои се споредливи со хируршките третмани.По третманот сите придружни ефекти исчезнуваат и кожата заздравува за 7-10 дена. Индикации: *Подигнување на капаци без хиуруршки зафат, затегнување и отстранување на вишок кожа, со само еден третман. *Намалување на лузни од акни. *Отстранување флеки. *Видно делување на стрии *Намалување на борите и спречува создавање на нови. *Длабока хидратација на кожата. *Смалување на пори. Бидете здрави, убави и задоволни со себе! Закажете бесплатна консултација на тел:077/903-163 или во инбокс. #problemisoakni, #greenpeelolivera, ,#antiage,
Најбз и најлесен начин за совршена кожа без брчки, лузни и други недостатоци! Phi lon-не хируршки третман за подигнување и подмладување на очните капаци, вишок кожа на лице и врат. Моментално видливи резултати во однос на кратење и затегнување на кожата. Phi Ion е третман на затегнување на кожата, прави лифтинг и обнова на кожата и има подмладувачки ефект. Се работи на принцип на користење на јонска плазма. Револуционарен метод за постигнување резултати кои се споредливи со хируршките третмани.По третманот сите придружни ефекти исчезнуваат и кожата заздравува за 7-10 дена. Индикации: *Подигнување на капаци без хиуруршки зафат, затегнување и отстранување на вишок кожа, со само еден третман. *Намалување на лузни од акни. *Отстранување флеки. *Видно делување на стрии *Намалување на борите и спречува создавање на нови. *Длабока хидратација на кожата. *Смалување на пори. Бидете здрави, убави и задоволни со себе! Закажете бесплатна консултација на тел:077/903-163 или во инбокс. #problemisoakni, #greenpeelolivera, ,#antiage, #ubavina, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #hijaluron, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera
Дали знаете дека GreenPeel ги одстранува нечистотиите,маснотиите и ја подхранува кожата во длабочина кои секојдневните препарати едноставно не можат да продрат? Ќе бидете ВООДУШЕВЕНИ од самото дејство и ефектот на GreenPeel® . Ефектите се видливи одма после првиот третман. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #schrammek, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
GREEN PEEL® е метод на пилинг на кожата кој се состои од мешавина од 22 видови растенија и алги кои се сосема природни со различни минерали, ензими и витамини. Таа е погодна за секој тип на кожа и за секоја возраст. Тоа ви овозможува да имате сосема нова кожа за само 5 дена. Селедете ја нашата страна која изобилува со многу информации, слики и видеа или одберете некој од нашите останати услуги и третмани. #schrammekcosmetics #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #dermaterapija, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #drschrammek #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #schrammek #osetlivakoza, #bb
Кои се придобивките од Green Peel? Го забрзува метаболизмот со значително зголемување на циркулацијата на крвта во кожата. На кожата и обезбедува повеќе кислород и исхрана. Исто така ги отстранува токсините. Ги одстранува вишокот на кожа, ја чисти кожата и ја намалува секрецијата на кожните маснотии. Им помага на кожата да се регенерира со забрзување на производството на колаген. Обезбедува значително подобрување во бојата на кожата. Фините линии и брчките покажуваат големо намалување на големината. Ја затегнува кожата и се обезбедува поцелосен и поизразен изглед. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #schrammek, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
Дали знаете дека GreenPeel ги одстранува нечистотиите,маснотиите и ја подхранува кожата во длабочина кои секојдневните препарати едноставно не можат да продрат? Ќе бидете ВООДУШЕВЕНИ од самото дејство и ефектот на GreenPeel. Ефектите се видливи одма после првиот третман. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #dermaterapija, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #biokozmetik#maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #schrammek
Ефикасно решение за проблемите на Вашата кожа, по природен пат. Безболни брзи третмани за лице и кожа Повратете и зачувајте си ја Вашата природна увавина #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #biokozmetik#maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
Пред повеќе од 60 години, Кристин Шраммек обезбеди основа за оригиналниот GREEN PEEL® Хербален пилинг третман, кој им помага на луѓето со различни проблеми со кожата за да добиете чиста, здрава и мазна кожа. Основата е мешавина од осум посебно избрани билки кои содржат ензими, минерали и витамини, кои се масираат во кожата. Третманот на билен пилинг беше физички развиен и проширен од нејзината ќерка, дерматологот Dr. med. Christine Schrammek-Drusio, и денес е применет од страна на естетичари и доктори низ целиот свет. Променливите количини на билни растителни мешавини овозможуваат GREEN PEEL® Herbal Peeling Treatment да се прилагоди на индивидуалните услови на кожата и личните цели за третманот. Оригиналниот GREEN PEEL® Хербален пилинг третман е исклучиво понуден од сертифицирани естетичари и лекари. #problemisoakni, #greenpeel, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia,#antiage, #ubavina, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #mrsnakoza, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #necistakoza #biokozmetik#maska, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza, #bb
Победете ја проблематичната кожа и негувајте ја здравата кожа со GREEN PEEL® Хербален пилинг. Докажан светски бренд кој повеќе од 60години помага во решавањето на многу кожни проблеми. Ние се грижиме за Вас!!! Стручна дерматолошка-козметичка помош. Бидете здрави, убави и задоволни со себе! Закажете бесплатна консултација на тел:077/903-163 или во инбокс. #problemsoakni, #greenpeel, #antiage, #ubavina, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #philingsmacedonia, #dermaterapija, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #здравакожа #biokozmetik#maska, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza, #osetlivakoza,#schrammek
Кои проблеми на кожата можат да се решат со 🌿Green Рeel🌿 третманите? Третманите со Green Рeel може да ги третираат различните проблеми на кожата: уморен изглед и дехидрираност, први линии и брчки, зголемени пори, нерамна кожа и флеки, умерени длабоки и длабоки брчки и губење на тонус, проблемна кожа, лузни, стрии, флеки. Во рамките на протоколот на Green Peel, постојат неколку различни третмани прилагодени на конкретни проблеми. Селедете ја нашата страна која изобилува со многу информации, слики и видеа или одберете некој од нашите останати услуги и третмани. Исто можете да не следите и на facebook.com/phibrowsmacedonia #problemsoakni, #greenpeel, #antiage, #ubavina, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #philingsmacedonia, #dermaterapija, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #schrammek #phibrowsmacedoniabyolivera #dermatolog #здравакожа #rosacea #biokozmetik#maska, #greenpeelolivera, #greenpeelmacedonia, #organskakozmetika, #detox, #bezparabeni, #kremazalice, #iritiranakoza
Microneedling-от (уште познат и како терапија на колагенска индукција) вклучува користење на мали, тенки иглички што нансуваат стотици мали, невидливи убоди на горниот слој на кожата. Колку и да звучи застрашувачки, третманот е виртуелно безболен и неверојатно ефикасен. Микро-убодите што се креираат заедно со високо концентриран гел со хијалуронска киселина и колаген го стимулираат природниот процес на телото за лечење на рани, резултирајќи со разбудување на келиите и зголемување на производството на колаген и еластин, со тоа што се превентираат знаците на стареењето. Микрониделинг-от е екстермно популарен помеѓу луѓето опседнати со нега на кожата. Тоа е наредниот хит во anti-aging-от(против стареење). Примарната привлечност на microneedling-от е нејзината способност да го стимулира растот на колагенот и еластинот, што е клучот за новата кожа со младешки изглед. Постапката е најмоќниот начин да се спречи стареењето и да се спречи создавање на нови фини линии и брчки. Со својата способност да предизвика генерирање на нови клетки на кожата, само неколку сесии на microneedling значително ќе ги

Loading