Picbear logo Browse Instagram content with Picbear

#ejanemuze

Posts tagged as #ejanemuze on Instagram

35 Posts

Thonë per ne/ Visitors say about us• 🇩🇪’Ein wunderschön gemachtes museum’ Photo Christian Richters #ejanemuze #visit #weekend #marubi #museum #marubimuseum #instamuseum #photography #shkoder #albania
Thonë për ne/ Visitors say about us• 🇦🇱‘E pëlqeva shumë këtë ekspozitë, edhe pse jam vetëm fëmijë’ 🤗😍 #ejanemuze #visit #weekend #marubi #museum #marubimuseum #instamuseum #photography #shkoder #albania
Vera është një kohë e mrekullueshme për të vizituar muzeumet e artit, të cilat ofrojnë freskinë e pishinave - vetëm se në vend të ujit të ftohtë, ju zhytni veten në art. #muzeumesjetar  #ejanemuze #turizmikulturor2018 #ministriaekultures
Thonë per ne/ Visitors say about us •🇬🇧’This museum gave me a peace of mind (and really cool ideas for Instagram pics😉😎)’ Photo Christian Richters #ejanemuze #visit #weekend #marubi #museum #marubimuseum #instamuseum #photography #shkoder #albania
Archeological Museum Durres @muzeu_arkeologjik_durres , 🔝🔝🔝 summer calendar, through the beauty of antiquity, some of the best groups of classical music 🎼. Albania is a perfect experience 🏛🔝💫.Repost from @muzeu_arkeologjik_durres using @RepostRegramApp - #ejanemuze #durres #albania #ministriaekultures #muzeuarkeologjikdurres #visitalbania #visit_albania_al #wanderlust #europe #earthpix #exploretocreate #travel #tlpicks #travelgram #travelblogger #archeological #passionpassport #bbctravel
Thonë per ne/ Visitors say about us • 🇪🇸’Excelente exhibición. Amo la fotografia. Pura vida!' #ejanemuze #visit #weekend #marubi #museum #marubimuseum #photography #art #culture #shkoder #albania
#freeentry #visitalbania #tripadvisoralbania #ejanemuze #muzeuarkeologjikdurres #durres #chamberfestdurrës #instrumental #music #likeforfollow Përgatitjet para koncertit që do të zhvillohet sonte në ambjentin e Muzeut Arkeologjik Durrës. Ju Mirepresim në orën 19:30
#ejanemuze  #muzerrefejne Vetem neser mbasdite ora 18.00 Ju mirepresim!
Nesër është 18 Maj, Dita Ndërkombëtare e Muzeve, e shpallur nga ICOM (Komiteti Ndërkombëtar i Muzeve). Sllogani që ICOM ka zgjedhur këtë vit është : “.Muze që komunikojnë me të gjitha format: qasje të reja, publik i ri!” DRKK Durrës fton nesër qytetarët dhe vizitorët në Muzeun Arkeologjik; hyrja ditën e nesërme është falas. Gjithashtu DRKK Durrës ka organizuar për këtë ditë një demonstrim të arkeologjisë, në Parcelën Eksperimentale të Arkeologjise të Muzeut tonë. Një grup fëmijësh nga shkolla “Nënë Tereza” të drejtuar nga specialistët tanë do të përfshihen në këtë proces. Gjithashtu aktivitetin do ta shoqërojë edhe një ekspozitë e nxënësve të kësaj shkolle, kushtuar etnografisë së veshjeve popullore të trashëgimisë sonë.  Një grup studentësh praktikantë nga Universiteti I Tiranës, të cilët e kanë krijuar dhe dhuruar këtë parcelë eksperimentale për Muzeun,  do ta ndjekin nga afër demonstrimin tonë. Një pjesë e tyre do të vazhdojnë të rrinë në Muze gjatë ditës, për të ofruar vullnetarisht guidë për flukset e vizitorëve që pritet të vinë nesër në Muze. Ju mirëpresim nesër në muzeun Arkeologjik të Durrësit! #ejanemuze #freeentry
Thonë per ne/ Visitors say about us • • 🇫🇷‘Très belle presentation de ce travail sensible et historique'  Photo 📷Blerta Hoçia  #ejanemuze #visit #weekend #marubi #museum #marubimuseum #photography #art #culture #culturalheritage #europeanidentity #shkoder #albania
Mozaiku me hipokamp, ku është? Doni të provoni si ndërtoheshin mozaikët e Durrësit? Në #muzeuarkeologjikdurres , tryeza e #qazimkertusha dhe @ivomoja është krijimtari dhe zbavitje që rikrijon mozaikun e fshehur nën tokë. 🎨🎨🎨 Vizitoni muzeun dhe zbavituni! #ndertomozaikun  Mos e humbni këto ditë proçesin e krijimit. #ejanemuze #edukimpermeskultures #visitalbania #albania #durres
Thonë per ne/ Visitors say about us • • 🇮🇹‘Bello, vivido ed emozionante, esposto con intelligenza e sensibilità’ 😊  #ejanemuze #visit #weekend #marubi #museum #marubimuseum #photography #art #culture #culturalheritage #shkoder #albania
Visitors sketching their impressions😁  #ejanemuze #visit #weekend #marubi #museum #marubimuseum #photography #art #culture #culturalheritage #shkoder #albania

Loading